קמפוס חינוכי משגב

מגזין עומר משגב גיליון 2

אנו שמחים ומתרגשים לפרסם את הגיליון השני של מגזין עומר משגב נובמבר - דצמבר 2016. בתקופה זו של השנה, אמנם קר וגשום בחוץ, אך בבית הספר מדובר בתקופה ה"חמה" ביותר -מעט חופשים ואינטנסיביות של למידה. השגרה העמוסה גורמת לתלמידים להתמודד מדי יום עם מעברים בין רגעים טובים של "אור" לבין רגעים מאתגרים יותר הדורשים "גבורה". לאורו של חג החנוכה והחופשה המאווררת, אנו מקדישים את הגיליון השני לתכניות ופרויקטים שראו אור השנה בבית ספרנו ולתלמידים שמשתפים בגבורה חוויות אישיות. בנוסף, מחכה לכם אתגר אמיתי, לאמיצים בלבד, אל תחמיצו!

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

ממקלדת המנהלת: בין אור לחושך

ההבחנה בין אור לחושך אינה הבחנה פשוטה בין טוב לרע אלא הבחנה בין שתי מהויות. האור המסמל את היצירה, את החיובי והמוגדר והחושך המבטא את התוהו. האוורור בחופשת החנוכה והחזרה ממנה לקראת מחצית ב' זהו בדיוק הזמן לזכור ש"כל זמן שהנר דולק, אפשר לתקן" (י. מסלנט), זהו בדיוק הזמן להזכיר לילדנו שכל עמידה ביעד, כל שיפור, כל שינוי אפילו הזעיר ביותר הוא רגע של גבורה.

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

יצאה לאור: מגמת עיצוב בבית ספר עומר משגב

מגמת אמנויות העיצוב בבית ספר עומר משגב נפתחה בהצלחה השנה, שנה"ל תשע"ז. במגמה לומדת נבחרת מוכשרת של תלמידי שכבת י' בעומר שיש בהם ניצוץ של סקרנות ותשוקה לעולם העיצוב הקסום. בכתבה הבאה תקבלו הצצה אמיתית ואמיצה להקמתה של מגמה בבית ספר. יעלה פריד, מקימה ורכזת המגמה ועירית שלו, מורה במגמה, חושפות בגאווה את הדרך הארוכה מרגע החלום ועד להגשמת החזון (וזו רק ההתחלה).

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

לסיור יצאנו! תלמידים משתפים חוויות

מה ההבדל בין סיור לטיול? למה תורם הסיור הלימודי? האם תלמידים באמת לומדים דרכו או שמחים שהתבטל יום לימודים בכיתה? במחצית א' התקיימו סיורים לימודיים רבים בעומר ובאסיף, חלקם משותפים וחלקם ייחודיים לעומר. בכתבה הבאה תוכלו לגלות מה חושבים באמת התלמידים על סיורים מחוץ לבית הספר.
מאת: מערכת אתר עומר משגב ותלמידי ז' - יא'.

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

מחושך לאור: התמודדות במצבי סיכון, לחץ ומשבר

במסגרת המכוונות לתמיכה בתלמידינו הנמצאים בגיל ההתבגרות ומתמודדים עם מטלות התפתחותיות רגשיות וחברתיות, וכן בהתייחס לחוויות האובדן הקשות שחוותה הקהילה בשנה שעברה, מופעלות בבית הספר תוכניות מגוונות המאפשרות מתן תחושת ביטחון. גלית מצביץ', יועצת עומר משגב ומובילת התכניות המשמעותיות, כותבת כיצד בית הספר נערך להתמודדויות המאתגרות בגיל זה במסגרת הבית ספרית.

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

מבט לעתיד, בהווה

תכנית "מבט לעתיד" היא בין התכניות הייחודיות שראו אור בשנה"ל תשע"ז בבית ספר עומר משגב. כשמה, התכנית מספקת לתלמידים הלומדים בה הצצה אמיתית ואותנטית לעתיד, ומקנה להם כלים להתמודד עם סיטואציות בעולם הגדול. האם יש אור בקצה מנהרת התיכון? אתם מוזמנים לקרוא ולהחליט בעצמכם.
מאת: עינב ליבנה, מרפאה בעיסוק ומובילת תכנית "מבט לעתיד".

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

מא' ועד תל"א

אם יש מילה שתיחקק לתלמידי עומר משגב לכל החיים היא תל"א. למעשה, זו לא מילה, אלא 3 מילים שהן תורה שלמה ואחד מיסודות בית ספרנו. במחצית א' הוקדשה מלאכת מחשבת רבה לטובת התל"א וחשבנו שזו הזדמנות נהדרת לשתף הורים, תלמידים וכל מי שמעוניין לדעת מהי למידה מותאמת ואישית ב-א-מ-ת. אז מה זה תל"א? איך זה קורה בפועל? ומה חושבים התלמידים על התל"א?
מאת: מערכת אתר עומר משגב ותלמידים

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

אתגר האור הראשון לשנה האזרחית החדשה: היו חכמים, השכימו קום

מי מאיתנו לא היה רוצה עוד קצת זמן ביממה שלו? מסתבר שזה אפשרי ו"בסך הכל" עניין של החלטה, התמדה ויצירת הרגל חדש. בכתבה הבאה, ניקולאי טרק, מורה לחנ"ג, חושף את ההשראה ששינתה את חייו, ושבזכותה הוא לא רק מורה לספורט של הגוף, אלא גם לספורט של המיינד. מצטרפים לאתגר האור הראשון? כל הפרטים בקליק.

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

הטיפים של צוות עומר משגב

בכל מגזין, תוכלו להכיר את אנשי הצוות שלנו דרך המלצות וטיפים הקשורים לנושא המגזין. במגזין זה, תוכלו לקבל רעיון למתכון מיוחד של לביבות אחרות, לקרוא על טיול משפחתי מהנה (וקל"ב לתושבי משגב) והדרכה ליצירה עם הילדים (גם מבוגרים יהנו מזה!) בחופשת חנוכה או בערבי הימים הקרים. אתם מוזמנים ליהנות מטיפים שמתאימים גם להורים וגם לתלמידים.

לכתבה

מגזין עומר משגב גיליון 2

קמפוס חינוכי משגב

שירת תודות

נסיים את הגיליון השני של המגזין בתודות להנהלת עומר משגב וצוות עומר משגב בהכנת המגזין, לתלמידים המקסימים והמוכשרים ששיתפו חוויות שוטפות ומעולמם האישי. שירת התודות מוקדשת הפעם ל"ברכת תודות" מההורים היקרים של תלמידי עומר משגב לצוות בית הספר לכבוד יום המורה תשע"ז. אנו מאחלים לכם שהאור, הגבורה והחום תמיד ישררו בלבבכם ובביתכם. חופשה נעימה!

לכתבה